Odpoczynek all inclusive – czy naprawdę są godne polecenia?

Pragniemy spędzić idylliczne wakacje nie martwiąc się o utrzymanie? Opcja all inclusive z pewnością w tym wspomoże. Jednak czy zawsze jest to najlepsze wyjście? Poniżej odszukacie informacje na temat tego, kiedy należałoby zdecydować się na takie rozstrzygnięcie. 

All inclusive to jedna z najpopularniejszych alternatyw w czasie wyjazdu na zagraniczne wczasy. Oferta ta zakłada, że posiłki lub trunki znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przyjeżdżając do hotelu otrzymujemy dobre oznaczenie, które daje nam możliwość korzystania z danego rodzaju wyżywienia. W ogromnej ofercie all inclusive znajdują się przeważnie trzy posiłki: śniadania, obiady i kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków oraz napitków (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny oraz ilość podawanych pokarmów. 

Niemało zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym miejscu możemy mieć dostęp do dań cały czas, w innym jedynie przez kilka godzin. Jakość i rodzaj jedzenia także może znacznie się różnić. Przed wyjazdem warto zastanowić się zatem czy opcja all inclusive na pewno będzie porządnym rozwiązaniem, zwłaszcza, że tego typu wycieczka ma prawo być o wiele droższa od tej, która nie będzie miała w swojej ofercie opcji z wyżywieniem. Sporo również zależy od indywidualnych zamiłowań. 

Kto korzysta z all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią optymalne rozwiązanie, przede wszystkim jeśli wybieramy się na wyprawę z zamysłem zwiedzania i zobaczenia jak najwięcej. Musimy nie zapominać, że opcja all inclusive ogranicza nieco stworzony przez nas czas. Zwykle posiłki wystawiane są o praktycznych porach oraz jeżeli się spóźnimy możemy już nie załapać się na jakieś dania. Prócz tego nie każdy hotel oferuje dwudziestoczterogodzinny dostęp do baru. Skutkiem tego jeżeli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, poprawniejszym wyborem będzie opcja z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – o świcie zawsze będziemy w hotelu. 

Jeżeli tudzież planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie lub też po prostu hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive ma okazję rzeczywiście się sprawdzić. W wielu przypadkach bywa też tak, że opcja all inclusive jest o wiele bardziej dochodowa aniżeli kupowanie jedzenia ,,na mieście”, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive często jest też osiągalna na pobliskiej plaży. To solidne rozwiązanie dla osób, które spędzają ferie wypoczywając w pobliżu hotelu. 

Negatywy i plusy all inclusive

Jedną z bazowych zalet tej opcji jest łatwy dostęp do jedzenia i napojów – na ogół nieograniczony. Wydatki wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy martwić się o organizowanie oraz kupowanie jedzenia w pobliskich sklepach czy restauracjach. Po pierwsze, nie musimy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną. 

Wadą opcji all inclusive jest miarodajne ograniczenie – zarówno czasowe, jak oraz związane z wyborem danych potraw. Menu nie zawsze musi podołać naszym prognozowaniom. Możliwa jest kiepska jakość jedzenia i napitków. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *