Kreatywne randki, czyli nie idźmy schematami…

Mawia się, że w pierwszych etapach związków ważne jest zaskakiwanie. Kreatywność przejawia się w trakcie rozmów, ale również podczas planowania kolejnych spotkań. Istotne jest chociażby wybranie odpowiedniego miejsca. Warto zastanowić się nad nim dłużej niż przez chwilę.

Nie popaść w rutynę…

Standardowym miejscem dla randek są kawiarnie. Chętnie chodzimy również do kina albo restauracji. Są to miejsca powszechnie znane, ale niezbyt przyciągające uwagę. Mają także naturalne wady, o których tak często zapominamy.

Wizyta w kawiarni jest stosunkowo neutralna, ale to nadal miejsce publiczne. Liczne towarzystwo może krępować jeszcze mocniej atmosferę. Wybierajmy zatem lokale na uboczu. Koniecznie przyjdźmy do danego miejsca przed właściwym spotkaniem. Podobnie przedstawia się sytuacja formalnych restauracji albo też mało kontaktowych kin. Od czego zatem zacząć nasze spotkanie?

Połącz miejsce z hobby

Nie jest to porada stricte oczywista. Każdy z nas posiada pewne zajęcia, które bardzo lubi. Problemy rodzą się w wypadku introwertyków. Miłość do książek, seriali oraz domowego zacisza…jak wpleść to do randki na mieście?

Na stronie uwodzenie.org dowiesz się więcej o tym, w jaki sposób skutecznie flirtować

http://www.uwodzenie.org/

Sposobów jest kilka. Dobrą opcją okaże się na przykład tematyczne miejsce dla fanów. Miłośnicy książek mogą się spotkać w kawiarni, w której udostępnia się do poczytania pewne tytuły. Randka nie będzie oczywiście polegała na czytaniu w zaciszu obok drugiej osoby. Stanowi jednak naturalną scenerię do ciekawych rozmów. Z racji swojego charakteru, miejsce będzie bardziej przyjazne.

Takim spotykanym często połączeniem jest również kawa ze zwierzętami. Liczne kocie kawiarnie cieszą się dużą popularnością ze względu na kojący wpływ samej obecności czworonożnych przyjaciół w naszym otoczeniu. Chętnie odwiedza się papugarnie, parki oraz skwery zielone.

Żywo prowadź rozmowę

Sztuka prowadzenia konwersacji jest tylko z pozoru łatwa. Umiejętnie zmienianie tematów wpływa z kolei na nasz wizerunek. Starajmy się unikać klasycznego schematu zadawania pytań i udzielania odpowiedzi. Urozmaićmy konwencję.

Zwróćmy uwagę na naszego rozmówcę oraz dajmy się mu wypowiedzieć. Uważne słuchanie pozwala na wyłapanie istotnych detali. Tylko nieliczna część społeczeństwa potrafi naprawdę słuchać. Niestety, ale najczęściej szybko tracimy koncentrację. Druga osoba może się wtedy czuć ignorowana.

Nie udawaj

Stwarzanie pozorów może przynieść efekt w krótkiej perspektywie. Nigdy jednak nie przełoży się na sukces długotrwałej relacji. Nie ma osób idealnych, znanie siebie oraz swoich słabości jest zatem bardzo ważne.

Nigdy nie stwarzajmy przy drugiej osobie idealnego wizerunku. Nie mówmy przy tym o swoich wadach. Druga osoba musi je poznać w trakcie trwania relacji. Wyrażajmy jednak nasze poglądy w sposób zdecydowany. Często mamy tendencję do zmiany opinii wyłącznie po to, aby przypodobać się drugiej osobie.

Jak flirtować? Przede wszystkim z umiarem. Każdy z nas posiada określony charakter. Wyczucie przychodzi z wiekiem, trwałe relacje damsko-męskie potrzebują również czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *